Nikos_Ikonomopoulos (6978666400) favlos118@gmail. com

H εγγραφή είναι δωρεάν και αυτόματη

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Nikos_Ikonomopoulos (6978666400) favlos118@gmail. com

H εγγραφή είναι δωρεάν και αυτόματη

Nikos_Ikonomopoulos (6978666400) favlos118@gmail. com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nikos_Ikonomopoulos (6978666400) favlos118@gmail. com

Μοχλευμένο Χρηματιστήριο Αθηνών (ΜΟ.Χ.Α.) (Κάνε αυτό που θέλεις,αυτό είναι το σύνολο του νόμου)

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ-ΠΟΛΙΤΙΚΗ-ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑ 2020

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ-ΠΟΛΙΤΙΚΗ-ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑ 2020 - Ν.Οικ.

TV

TV - Ν.Οικ.

ΗΧΗΤΙΚΟ

HXHTIKO - Ν.Οικ.

VOTE

Vote-Σε πόσους μήνες θα έχουμε εκλογές ?

Το περιοδικό του ΣΕΔ,Τ.9,AYGOYSTOS 2016

- info Τ.9 ΑΦΙΕΡΩΜΑ:ΓΕΝ.ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΕΔ

VIDEO

VIDEO -alexander περιγραφή κλειστής

Δημιουργία_Ξανά,υποψηφιότητα Αρκαδία

Δημιουργία_Ξανά,υποψηφιότητα Αρκαδία - Ελεύθερο τόπικ

A- Energy Investments:11-12/5 2015 Divani Caravel

Ομιλία Εγγλέζος-Οικον/λος

Άλμα Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη 24/5

Άλμα Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη

ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΑΙΚ

Υπόθεση ΜΑΙΚ - Ν.Οικ.

4 απαντήσεις

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Investorblog.gr
    Investorblog.gr


    Αριθμός μηνυμάτων : 227
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Investorblog.gr 14/06/13, 04:10 pm

    Το Neoforum το ξεχώριζα για την πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας. Η απουσία βρισιών και χυδαιοτήτων άφηνε χώρο σε ουσιαστικές και πολύτιμες συζητήσεις. Καλύτερα λίγα και καλά μηνύματα, παρά σωροί από “σκουπίδια”.
     
    Όμως, όλα τα ωραία έχουν και ένα τέλος. Αφορμή ήταν ένα “επεισόδιο” που δημιουργήθηκε από την κριτική μου σε “επώνυμο χρήστη” του forum. Ενώ υπέπεσε σε κραυγαλέα αποτυχημένη και πολύ συγκεκριμένη πρόβλεψη που έγινε πάνω σε προηγούμενες κουβέντες, επέστρεψε με προκλητικό τρόπο επιχειρώντας να μετατρέψει το άσπρο-μαύρο. Το ύφος μου ήταν σε κόσμιο και φιλικό επίπεδο, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό να αποτρέψει τη δημιουργία παρεξήγησης.
     
    Θεωρώ πως οι απόψεις που ενοχλούν είναι πολύ πιο χρήσιμες από τις κολακείες. Σε ένα forum δεν βρισκόμαστε για να κάνουμε παράλληλους μονολόγους. Για να κάνω την αυτοκριτική μου, ίσως από κάποιους θεωρείται αθέμιτο να εκθέτεις τον γράφοντα στην δική του ενότητα. Έχετε δει ποτέ τα σχόλια κάτω από τα άρθρα του Μαυρίδη, του Στούπα ή του Καισάριου; Δεν θα έπρεπε να έχει μείνει χρήστης για χρήστης του Capital όρθιος! Άποψη μου είναι πως είτε επιτρέπεις σχόλια και δέχεσαι την κριτική - εφόσον είναι κόσμια, είτε διαφορετικά τα απενεργοποιείς και η επικοινωνία γίνεται μονόδρομη. Οι ενέργειες των άλλων δεν μπορούν να σε βλάψουν περισσότερο από τις δικές σου.
     
    Αν κάπου το παράκανα, μια ιδιωτική παράκληση θα ήταν αρκετή. Αντ’ αυτού, δυστυχώς, σε άμεσο χρόνο ήρθε το προσωρινό μου “μπανάρισμα”, ενώ στη συνέχεια διαγράφηκε και η ενότητα του Investorblog.gr στο Neoforum. Κοινώς, μου έγινε σαφές πως πλέον δεν είμαι ευπρόσδεκτος. Βέβαια, ακόμα και η προσωρινή  απαγόρευση με τον τρόπου που έγινε, ήδη σήμαινε για μένα “τίτλους τέλους”. Ακολούθησαν τα δημόσια παρακάλια του θιγμένου χρήστη να μην τιμωρηθώ. Όσκαρ Α’ Αντρικού Ρόλου ή ανυπέρβλητη ανωτερότητα; Ο ίδιος μόνο το γνωρίζει και μπορεί να είναι υπερήφανος για το ένα ή για το άλλο.
     
    Το μυστικό της επιτυχίας του Neoforum, πέρα από τους αξιόλογους χρήστες, ήταν η μηδενική ανοχή στα “τρολάκια”. Αλλά, είναι άλλο να εξαφανίζεις χυδαίους υβριστές και άλλο να θάβεις αντίθετες απόψεις. Το πρώτο σε απογειώνει, το δεύτερο σε παρακμάζει. Ελπίζω να γίνει αντιληπτή αυτή η διαφορά όσο γίνεται συντομότερα, πριν την ερημοποίηση της όασης που μας φιλοξενούσε. Δεν κρύβω πως λυπήθηκα για όλα αυτά. Από την άλλη, μια διαγραφή επειδή απλά εξέφρασες αιχμηρή αντίθετη γνώμη, προσθέτει “γαλόνια”. Θα το περιέγραφα κάπως έτσι:
     
    Είναι μεγάλη σου νίκη, όταν η φίμωση σου αποτελεί το μόνο τρόπο απάντησης τους.
     
    Από το Neoforum γνωρίζω τον Μιχάλη. Τον εκτιμώ βαθύτατα και τον θεωρώ πολύ “ντόμπρο”. Τον ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη του και την τιμή που μου έκανε να γράφω ως “Επώνυμος Χρήστης” με δική μου ενότητα και για τη δυνατότητα των Live εκπομπών “Επενδύοντας Πραγματικά”. Η άποψη μου αυτή δεν αλλάζει μετά από όσα έγιναν.

     
     
    Υ.Γ. Ευτυχώς, πολύ πολιτισμένο επίπεδο και αξιόλογο περιεχόμενο φαίνεται να δημιουργείται στο καινούριο  forum του favlos (https://favlos.forumgreek.com/). Οπότε βρήκα εκεί φιλόξενο καταφύγιο και ήδη ξεκίνησα να κάνω ανταπόκριση των άρθρων του Investorblog.
    Admin
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 2722
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Admin 14/06/13, 04:30 pm

    Δημήτρη είσαι διαφορετική φωνή όπως ο Χάρης ας πούμε αλλά έχεις άποψη με επιχειρήματα
    αυτό όμως έχει και προβλήματα και θα έχει πάντα όπως καλά ξέρεις
    Investorblog.gr
    Investorblog.gr


    Αριθμός μηνυμάτων : 227
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Investorblog.gr 14/06/13, 04:44 pm

    Το ξέρω και δέχομαι και τις δικές μου ευθύνες, γιατί πολλές φορές είμαι επίμονος. Λίγο το δίκιο που ξεχειλίζει, λίγο η παρόρμηση...

    Νομίζω, όμως, πως μόνο να αντιληφθώ πως ο άλλος κατεβάζει τους τόννους, υποχωρώ και δεν θέλω να στεναχωρώ και να στεναχωριέμαι. Και το λέω για οποιονδήποτε νιώσει να θίγεται από μένα. Ένα PM αρκεί.
    Archive
    Archive


    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Archive 14/06/13, 10:28 pm

    Θεωρώ άκομψο το banaρισμά σου και πολύ αξιοπρεπή τον τρόπο που αποχώρησες.
    Admin
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 2722
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Admin 14/06/13, 11:53 pm

    Archive έγραψε:Θεωρώ άκομψο το banaρισμά σου και πολύ αξιοπρεπή τον τρόπο που αποχώρησες.

    οτι εγινε ειναι παρελθον,παμε παρακατω
    Admin
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 2722
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Admin 15/06/13, 03:22 pm

    φιλε καρδουλινε
    ειναι επιθεση μαλλον σε λαθος μερος
    νομιζω εδω δεν μπορει και να απαντησει
    παντως δεν ειναι υποχρεωτικο να ακολουθεις αυτα
    που λεει καποιος ακομα κι αν ειναι οπως τα λες και ακομα
    χειροτερα
    αφηνω το σχολιο σου ορατο μονο απο τα μελη
    και θα ηθελα να το αποσυρεις
    καλυτερα να λεμε αυτα που εχουμε σε αυτον που εχουμε το προβληα
    γραφω απο κινητο θα επανελθω αργοτερα
    Investorblog.gr
    Investorblog.gr


    Αριθμός μηνυμάτων : 227
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Investorblog.gr 15/06/13, 05:21 pm

    @καρδουλίνος

    Σε καταλαβαίνω, αλλά δεν θα χρησιμοποιούσα τέτοιους χαρακτηρισμούς. Περισσότερο να δίνουμε σημασία σε αυτό που συμβαίνει και όχι στα πρόσωπα.

    Σε ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξή σου, αλλά κάποιοι χαρακτηρισμοί δεν θα μου άρεσαν ούτε εμένα.

    Αν θες την άποψη μου δεν θα έγραφα ποτέ ένα κείμενο στο blog μου για να καυτηριάσω τον τρόπο που γράφει κάποιος στον δικό του χώρο. Είναι ζήτημα του εαυτού του. Θα του απαντούσα, όπως έκανα, στα πλαίσια της κουβέντας αντρίκια στον χώρο του. Έγραψα το κείμενο αυτό θίγοντας το ζήτημα της άδικης και απροειδοποίητης της διαγραφής μου ως όφειλα.

    Ευχαριστώ πολύ και τα μηνύματα συμπαράστασης είναι ευπρόσδεκτα. Αλλά παρακαλώ να μη χρησιμοποιήσουμε το χώρο αυτό, ως χώρο επίθεσης, όσο και αν νίωθουμε πως έχουμε δίκιο.

    Διαφορετικά νιώθω και εγώ άσχημα ως φιλοξενούμενος στο χώρο του Νίκου.

    Αφήνω το θέμα στον Admin.
    Admin
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 2722
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Admin 15/06/13, 07:09 pm

    διεγράφη μήνυμα του καρδουλίνου

    είμαι υπερ της άποψης όταν έχεις πρόβλημα με κάποιον να τα λες σε αυτόν
    προσωπικά στην ΓΣ της Πειραιώς θα πάω να τα πω εκει στον Σάλλα ή σε όποιον είναι
    αν με πετάξουν εξω,θα τα γράψω εδώ
    είναι δύσκολη περίπτωση εκτός απο το ότι από την πλευρά μου παραμένουν φίλοι

    οι αγορές δεν είναι σε επίπεδο προσωπικό,αλλά σε επίπεδο απόψεων

    αν δεν πηγαίνει καλά κάτι επί μακρόν,
    θα το καταπιεί η καθημερινότητα και μένα και σένα και όλους

    είναι απλό,πιστεύεις ότι σε κοροιδεύει ,φεύγεις
    πιστεύεις ότι κάτι σου λέει κάθεσαι 
    και αυτό δοκιμάζεται κάθε μέρα σε όλα τα επίπεδα

    yg
    κι εμένα κατέβηκαν τα βίντεο που τόσα χρόνια έκανα και δεν είναι προσβάσιμα πλέον!
    δεν διαγράφεται η ιστορία,και ο Στάλιν προσπάθησε να σβήσει τον Χριστιανισμό από την Ρωσία και
    όχι μόνο δεν έσβησε αλλά λόγω έλλειψης φούντωσε περισσότερο
    θα υπάρχει κάποιος που θα τα έχει ,έχω κι εγώ δυο τρία και θα τα ανεβάσω πάλι
    αλλωστε είπαμε είναι κάλτ και τεκμηριωμένα Wink
    Admin
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 2722
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Admin 15/06/13, 11:31 pm

    Μετά την απαγόρευση πρόσβασης στα βίντεό μου σκέφτομαι να πάω κάτω στην ΕΡΤ με τους άλλους να πω κι εγώ για χούντες και τέτοια Wink
    Investorblog.gr
    Investorblog.gr


    Αριθμός μηνυμάτων : 227
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Investorblog.gr 16/06/13, 10:01 am

    "αν δεν πηγαίνει καλά κάτι επί μακρόν,
    θα το καταπιεί η καθημερινότητα και μένα και σένα και όλους"  *****



    Πέρασα μια βόλτα από τη σελίδα που ήμασταν και το μάτι μου δεν μπορούσε να μη πέσει σε αυτό:

    "Στον παρόντα διαδικτυακό τόπο είσαστε ελεύθεροι να εκφράζεστε κατά βούληση, χωρίς οποιασδήποτε μορφής λογοκρισία που εξ ορισμού αντιτίθεται στις θεμελιώδεις αρχές του διαδικτύου."
    aker
    aker


    Αριθμός μηνυμάτων : 1366
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013
    Τόπος : ΣΤΙΣ ΟΞΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΣΕΤΤΕΡ...

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από aker 16/06/13, 03:02 pm

    Investorblog.gr έγραψε:Το Neoforum το ξεχώριζα για την πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας. Η απουσία βρισιών και χυδαιοτήτων άφηνε χώρο σε ουσιαστικές και πολύτιμες συζητήσεις. Καλύτερα λίγα και καλά μηνύματα, παρά σωροί από “σκουπίδια”.

    .....
     
    Εχοντας σταματησει να γραφω ειχα διαβασει τη συγκεκριμενη διελκυστινδα και θεωρω - γιαυτο αλλβωστε και το γραφω εδω - οτι η σταση σου (σχολια/υφος κλπ) ηταν αρνητικη/μη εποικοδομητικη για να μην πω κατι αλλο και εξεθετε ολο το φορουμ εκτος απο σενα ...επειδη ομως εδω κρινομαστε και δεν ειμαστε για να μειωνουμε τους συνομιλητες (καντο σε πμ αν θελεις) ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που σχολιαζω θεμα σου και θα παρακαλουσα το ιδιο να τηρησεις και εσυ ...μφχ
    Investorblog.gr
    Investorblog.gr


    Αριθμός μηνυμάτων : 227
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2013

    Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum Empty Απ: Αποχώρηση Investorblog από το Neoforum

    Δημοσίευση από Investorblog.gr 17/06/13, 12:06 am

    Είναι και αυτό μια άποψη. Όποιος θέλει διαβάζει το ζήτημα και κρίνει.

    Απλά μου γράφεις δημόσια και ζητάς απάντηση ιδιωτικά   Smile

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 19/04/24, 06:27 pm