Nikos_Ikonomopoulos (6978666400) favlos118@gmail. com

H εγγραφή είναι δωρεάν και αυτόματη

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Nikos_Ikonomopoulos (6978666400) favlos118@gmail. com

H εγγραφή είναι δωρεάν και αυτόματη

Nikos_Ikonomopoulos (6978666400) favlos118@gmail. com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nikos_Ikonomopoulos (6978666400) favlos118@gmail. com

Μοχλευμένο Χρηματιστήριο Αθηνών (ΜΟ.Χ.Α.) (Κάνε αυτό που θέλεις,αυτό είναι το σύνολο του νόμου)

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ-ΠΟΛΙΤΙΚΗ-ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑ 2020

ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ-ΠΟΛΙΤΙΚΗ-ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑ 2020 - Ν.Οικ.

TV

TV - Ν.Οικ.

ΗΧΗΤΙΚΟ

HXHTIKO - Ν.Οικ.

VOTE

Vote-Σε πόσους μήνες θα έχουμε εκλογές ?

Το περιοδικό του ΣΕΔ,Τ.9,AYGOYSTOS 2016

- info Τ.9 ΑΦΙΕΡΩΜΑ:ΓΕΝ.ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΕΔ

VIDEO

VIDEO -alexander περιγραφή κλειστής

Δημιουργία_Ξανά,υποψηφιότητα Αρκαδία

Δημιουργία_Ξανά,υποψηφιότητα Αρκαδία - Ελεύθερο τόπικ

A- Energy Investments:11-12/5 2015 Divani Caravel

Ομιλία Εγγλέζος-Οικον/λος

Άλμα Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη 24/5

Άλμα Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη

ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΑΙΚ

Υπόθεση ΜΑΙΚ - Ν.Οικ.

+15
rouanos
ΙΝΔΙΑΝΟΣ
paiktakos
favlos
takis.venetos
Archive
tomst
Admin
takisaopap
kouk
fakou
georgepag
tom&jerry
optimism
dkrab
19 απαντήσεις

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    avatar
    paiktakos


    Αριθμός μηνυμάτων : 170
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από paiktakos 29/09/16, 07:21 pm

    Κουίζ: σε ποιά μικρομεσσαία εταιρεία θα ασχοληθεί ο γκουρού της Σοφοκλέους?
    favlos
    favlos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 5050
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από favlos 29/09/16, 09:44 pm

    Admin έγραψε:ΑΛΦΑ ΤΡAPEZIKO Κουιζ .

    Σε ποσες ημερες θα πιασει το 1,32;

    YG

    Γράψτε την απάντηση με ΠΜ σε μένα (favlos) ή δημόσια και ο νικητής θα κερδίσει 30' μαζι me takis.venetos sto skype. για μια μετοχη επιλογης του
    favlos
    favlos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 5050
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από favlos 30/09/16, 11:44 am

    paiktakos έγραψε:Κουίζ: σε ποιά μικρομεσσαία εταιρεία θα ασχοληθεί ο γκουρού της Σοφοκλέους?

    δώσε tip για να πούμε
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από takis.venetos 30/09/16, 12:31 pm

    favlos έγραψε:
    Admin έγραψε:ΑΛΦΑ ΤΡAPEZIKO Κουιζ .

    Σε ποσες ημερες θα πιασει το 1,32;

    YG

    Γράψτε την απάντηση με ΠΜ σε μένα (favlos) ή δημόσια και ο νικητής θα κερδίσει 30' μαζι me takis.venetos sto skype. για μια μετοχη επιλογης του

    εχθες το ανεβασαμε, σημερα ο πτωτικος ψιλοχαμος  Smile

    για να δουμε, θα το βρει κανεις; τιπ = μελετηστε πανω σε ημερησιο διαγραμμα. Δεν μας ενδιαφερει αν θα παει ή οχι. Το ψαξιμο περισσοτερο. Πιστεψτε με, ειναι πανευκολο αρκει να βρειτε 1  μπαρα κ να αρχισετε να μετρατε  Wink
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από takis.venetos 30/09/16, 12:33 pm

    favlos έγραψε:
    paiktakos έγραψε:Κουίζ: σε ποιά μικρομεσσαία εταιρεία θα ασχοληθεί ο γκουρού της Σοφοκλέους?

    δώσε tip για να πούμε

    ενδιαφερον......

    στην τυχη ...Αραιγ   Rolling Eyes
    favlos
    favlos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 5050
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από favlos 30/09/16, 02:06 pm

    Καλύφθηκε το ομόλογο της Housemarket

    http://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1453590/kalyfthhke-to-omologo-ths-housemarket.html

    υγ

    Στην παρουσίαση δεν είχα δει ενθουσιασμό,αλλά προφανώς είχε γίνει δουλειά πριν ανακοινωθεί κ ξεκινήσει η έκδοση από την EUROXX και μέσω της πλατφόρμας του ΧΑ,μπήκε και η EBRD με 20% ,μέτρησε σίγουρα ο ίδιος ο Φουρλής που έχει και παρουσία αλλά και ισχυρές γνωριμίες σε αρκετές εταιρείες και σε ΔΣ ακόμα κ τραπεζών-έως πρόσφατα τουλάχιστον
    (Προσωπικά την έκδοση την είχα μετρήσει την ημέρα της παρουσίασης στο μίνιμουμ των 15 εκ που είχαν τεθεί για να ενεργοποιηθεί,τελικώς ο συνδυασμός των παραπάνω με το βάρος στην EBRD προφανώς απέδωσε τα 40 εκ ,νομίζω προηγείται το retail σε ποσοστό 30% αν θυμάμαι κ άν δεν καλυφθεί,αναλογικά το αδιάθετο μοιράζεται στους θεσμικούς)
    georgepag
    georgepag


    Αριθμός μηνυμάτων : 317
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2013
    Ηλικία : 58
    Τόπος : Χανιά

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από georgepag 30/09/16, 02:37 pm

    takis.venetos έγραψε:
    favlos έγραψε:
    Admin έγραψε:ΑΛΦΑ ΤΡAPEZIKO Κουιζ .

    Σε ποσες ημερες θα πιασει το 1,32;

    YG

    Γράψτε την απάντηση με ΠΜ σε μένα (favlos) ή δημόσια και ο νικητής θα κερδίσει 30' μαζι me takis.venetos sto skype. για μια μετοχη επιλογης του

    εχθες το ανεβασαμε, σημερα ο πτωτικος ψιλοχαμος  Smile

    για να δουμε, θα το βρει κανεις; τιπ = μελετηστε πανω σε ημερησιο διαγραμμα. Δεν μας ενδιαφερει αν θα παει ή οχι. Το ψαξιμο περισσοτερο. Πιστεψτε με, ειναι πανευκολο αρκει να βρειτε 1  μπαρα κ να αρχισετε να μετρατε  Wink

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα
    Αν και δεν παρακολουθώ την ΑΛΦΑ ας εκτεθώ εδώ για την χαρά του παιχνιδιού και να πω, σε πέντε χρηματιστηριακές ημέρες, μαζί με την σημερινή,  δηλαδή στις 06/10 θα περάσει απ΄εκεί για να πάει και παρακάτω
    Νέα μελέτη μου δείχνει 07/10 βάλτε ότι θέλετε
    Καλό ΠΣΚ


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την georgepag στις 30/09/16, 03:29 pm, 1 φορά
    favlos
    favlos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 5050
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από favlos 30/09/16, 02:49 pm

    Υποσχέσεις

    Οι περισσότερες σχέσεις συνήθως ακολουθούν συγκεκριμένα μοτίβα ,ειδικότερα αυτές που ξεκινάνε με μεγάλες υποσχέσεις από τον ένα από τους δύο και έχουν απoτέλεσμα σφοδρούς έρωτες κ είναι συνήθως εύκολα προβλέψιμες.

    Μετά την απόλυτη αγάπη και την αρχική αφοσίωση όταν αρχίζει και φαίνεται ότι οι υποσχέσεις δεν πραγματοποιούνται,αρχίζει η αμφισβήτηση,οι ερωτήσεις, η αμηχανία και γρήγορα οι αντιπαραθέσεις και η εχθρότητα

    Το τελος τέτοιων σχέσεων συνήθως το χαρακτηρίζει η βία,η γελοιότητα,γύρνα πισω θα κόψω τις φλέβες μου,σκηνοθετημένα ατυχήματα,τυχαία περάσματα από τα μέρη που συχνάζει ο-η αγαπημένος-η κλπ

    Στην πολιτική, η σχέση Συριζανελ και ψηφοφόρων,αφού πέρασε τα πρώτα μοτίβα των μεγάλων υποσχέσεων κ του σφοδρού έρωτα,τώρα διανύει την περίοδο του τέλους με τα χαρακτηριστικά της βίας,της γελοιότητας κ των εν θερμώ κινήσεων για να κρατηθεί ο αγαπημένος με τεχνάσματα κ πάση θυσία

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 2u61pgh
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από takis.venetos 30/09/16, 03:35 pm

    georgepag έγραψε:
    takis.venetos έγραψε:
    favlos έγραψε:
    Admin έγραψε:ΑΛΦΑ ΤΡAPEZIKO Κουιζ .

    Σε ποσες ημερες θα πιασει το 1,32;

    YG

    Γράψτε την απάντηση με ΠΜ σε μένα (favlos) ή δημόσια και ο νικητής θα κερδίσει 30' μαζι me takis.venetos sto skype. για μια μετοχη επιλογης του

    εχθες το ανεβασαμε, σημερα ο πτωτικος ψιλοχαμος  Smile

    για να δουμε, θα το βρει κανεις; τιπ = μελετηστε πανω σε ημερησιο διαγραμμα. Δεν μας ενδιαφερει αν θα παει ή οχι. Το ψαξιμο περισσοτερο. Πιστεψτε με, ειναι πανευκολο αρκει να βρειτε 1  μπαρα κ να αρχισετε να μετρατε  Wink

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα
    Αν και δεν παρακολουθώ την ΑΛΦΑ ας εκτεθώ εδώ για την χαρά του παιχνιδιού και να πω, σε πέντε χρηματιστηριακές ημέρες, μαζί με την σημερινή,  δηλαδή στις 06/10 θα περάσει απ΄εκεί για να πάει και παρακάτω

    Καλως τον Γιωργο, 

    μα βεβαια παιχνιδι ειναι, που βασιζεται στους τροπους μελετης ενος trader κ το σημειωνει στο τετραδιο των σημειωσεων του, σαν παραμετρο που πρεπει να εχει υποψην του στις πιθανοτητες κινησης κατευθυνσης της μετοχης/χων. 

    Κατατεθηκε η αποψη σου, την αλλη Τεταρτη λοιπον.

    κ σε ευχαριστουμε.

    Χαιρετισμους.
    georgepag
    georgepag


    Αριθμός μηνυμάτων : 317
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2013
    Ηλικία : 58
    Τόπος : Χανιά

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από georgepag 30/09/16, 08:59 pm

    " Κατατεθηκε η αποψη σου, την αλλη Τεταρτη λοιπον. "

    Τάκη 06/10 είναι Πέμπτη αλλά οι μεγαλύτερες πιθανότητες είναι να πάει την Παρασκευή 07/10
    Επίσης πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν οι απόψεις - συμμετοχές να κατατίθενται σε κοινή θέα και μέσα σε κάποιο χρονικό όριο
    Καλή συνέχεια
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από takis.venetos 01/10/16, 12:01 am

    georgepag έγραψε:" Κατατεθηκε η αποψη σου, την αλλη Τεταρτη λοιπον. "

    Τάκη 06/10 είναι Πέμπτη αλλά οι μεγαλύτερες πιθανότητες είναι να πάει την Παρασκευή 07/10
    Επίσης πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν οι απόψεις - συμμετοχές  να κατατίθενται σε κοινή θέα και μέσα σε κάποιο χρονικό όριο
    Καλή συνέχεια

    Πεμπτη 06/10 τοτε.

    Οι απαντησεις που θα ληφθουν εγκυρες θα ειναι μεχρι την Κυριακη το βραδυ στις 24:00. 

    Και περα απο το skype, θα μπει στην κλειστη για 1 ημερα.

    Ευχαριστουμε Γιωργο
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από takis.venetos 01/10/16, 12:17 am

    takis.venetos έγραψε:
    takis.venetos έγραψε:Ευρισκομαστε σε πολιτικο κ χρηματιστηριακο φορουμ, εκφραζοντας ελευθερα την αποψη μας, ειναι ή δεν ειναι ετσι;

    Δεν απευθυνομαι προσωπικα σε κανεναν, αφου ολοι καλυπτονται πισω απο ψευδονυμα κ , απο την στιγμη μαλιστα που ειναι εγγεγραμμενα καμια 350ρια ατομα κ κανενας δεν γραφει, πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.

    Εγω θα συνεχισω να γραφω κ θα γραφω εκφραζοντας την πολιτκη μου αποψη για τους πολιτικους που εζησα κ ζω στο πετσι μου, καιγοντας μου την επιδερμιδα κ οχι μονο (μεταφορικως) , με υδροχλωρικο οξυ τα 40 μου τουλαχιστον χρονια.

    Πριν 20 χρονια περιπου αρχισα με το Χ.Α. Σημερα θεωρω οτι ειμαι ενας καλος εμπορος. Στα επομενα 20 που θα ειμαι 72 και, αν ζω και τα εχω στα καλα μου και την βιολογικη δυναμη φυσικα, θα ειμαι ενας πολυ καλος εμπορος αυλων αξιων. Παρα πολυ καλος, βεβαια στα 92 μου....

    Τοτε, λοιπον, τι ημουνα παρα μια απλη μαριδα. Ετσι δεν ειναι; Σημερα, ονομαζω εγω τους σημερινους νεους μαριδα κ συνδεστε το πολιτικως με αυτο που λενε οι πολιτικοι για εμας τον λαο. Μας αποκαλουν προβατα ή οχι;

    Προβατα κοιμισμενα ειμαστε αποδεδειγμενα για οσο εξακολουθουμε να ζουμε στον κοσμο της αποχαυνωσης σαν πολιτες της Ελλαδας, τουτης της Πατριδας. Αδρανεις διοτι ενω μας λεηλατουν κανεις δεν γραφει, σαν αμυνωμενος εστω χρησιμοποιωντας την διαδικτυακη πενα του εναντια στους λυκους - επιδρομεις.

    Ειναι ολοι εκεινοι που λυμαινονται την Πατριδα χρονια τωρα . Οικογενειες κ γονοι μετα των αυλικων τους αλλα σε ρολο μαριονετας, σε αγαστη συνεργασια με τις ορεξεις των ξενων συμφεροντων, κατεστρεψαν την Ελλαδα αρπαζοντας τον πλουτο της, καταληστευοντας τον μοχθο του Ελληνα, προς τι αλλο παρα την προσωπικη τους εξελιξη, αναρριχηση στην εξουσια, αυξηση του τραπεζικου τους λογαριασμου παρανομως μεσα απο την πολιτικη.

    Οι λυκοι ειναι πασιγνωστοι, με ονομα κ επιθετο. Με πλουσιο εργο καταγεγραμμενο , με την σειρα απο την πτωση της χουντας κ μετα, Καραμανλη, Παπανδρεου, Μητσοτακη με τον αυλικο Φλωρακη, Σημιτη κ τα τελευταια χρονια οι υιοι αυτων στυγνοτεροι απο τους προγονους τους. Αυλικοι, μερικα ονοματα οπως Κεφαλογιαννη, Λαλιωτη, κ.οκ.. Ολοι τους ειναι φρεσκοι στην μνημη μας κ σαν αποτελεσμα που καθορισε την συνεχεια της ζωη μας κ , οχι κατα γερο Μητσοτακη σε 10 χρονια θα εχει ξεχαστει/ουν , κλιση σε ολους τους χρονους. Ολοι τους πρεπει να πανε στην ανεξαρτητη δικαιοσυνη, ολοι τους πρεπει να πανε φυλακη αφου ειναι , εκ των πραγματων υπαιτειοι. Ηταν διαχειριστες κ δεν εξαιρουνται των νομων.

    Να σταματησει επιτελους η ανοησια, ο λαος θα τους στειλει στο σπιτι του. Σπιτι τους, ελευθεροι κ ζαμπλουτοι και εμεις στην οδυνη δεν γινεται.  Στην ανεξαρτητη δικαιοσυνη κ στην φυλακη, διοτι κατεστρεψαν μια χωρα, εναν ολοκληρο λαο εκ του δολου. Οχι θεωρητικως, αλλα εκ των δεδομενων.

    Ανθρωποι υπαρχουν, λυσεις υπαρχουν για την μακροχρονια αντιστροφη που θα ελεγα με χρηματιστηριακο ορο, αλλα ΟΧΙ ολοι οι προηγουμενοι κ νυν . Κ εγω δεν θα τους στηριζω κ χειροκροτω, διοτι σημαινει οτι αποδεχομαι την σαπιλα τους, την ιδιοτελεια τους,  την υποκρισια τους, την ψευτια τους αφου αλλα λενε αλλα κανουν κ τελευταια θρασυτατα λενε οτι θα ειναι οι συνεχιστες των μνημονιων. Δηλαδη, την συνεχεια μεχρι σταχτης της πυρκαγιας που οι ιδιοι βαλανε στο σπιτι μας.

    Δεν θα στηριξω τις εγκαθετες μαριονετες που πανε να μας κατσουν στο σβερκο μας ξανα. Οσο κ οπου μπορω θα γραφω. Να το κανετε ολοι σας, οχι σιωπηλοι, ακομη κ στην καλπη δηλωστε οτι ολοι οι προηγουμενοι κ νυν προεδροι (ουτε καν αρχηγοι, ποσο μαλιστα ηγετες για να μην τα μπερδευουμε δηλαδη) ειναι βουτηγμενοι στην σαπιλα. Ολοι μας το γνωριζουμε, ολοι μας τα διαβαζουμε, ολοι μας ζουμε τις επιπτωσεις των προηγουμενων πολιτικων κομματων σαν κυβερνησεις με την φυσικα πανηλιθια επιλογης μας.

    Λαθη μοιραια. Απωλεια Πατριδας, οδυνη στην οικογενεια μας, χρεος εκ του δολου απο αυτους κ το συναφι τους φορτωμενο σε εμας κ στα παιδια μας. Ε ΟΧΙ.  Θα συνεχισω με την γραφη κ την φωνη μου εναντια τους. Δεν θα τους αβανταρω με την σιωπη μου να συνεχισουν μεχρι την σταχτη την κατ'εντολην προδοσια τους.

    Σας δινετε ο χωρος κ η ευκαιρια να γραψετε κ εσεις. Βιωνετε στο πετσι σας την λαιλαπα κ εσεις τιποτα. Τι διαολο εχετε παθει; Αν δεν ειστε προβατα θα ειστε ή μεγαλοκαρχαριες ή μαριδεοι που ψαχνετε κανα τιπ για να τα κονομησετε. Γιατι απο αυτο, αν δεν γνωριζετε κ δεν συμμετεχετε στην καθημερινη μαχη των αγορων, ξεχαστε το. Πλαναστε οικτρα. 1996-1999 κ 2003-2007 κ 2012 - 2014 γιοκ. Κυριαρχο θα ειναι το ΣΟΡΤ για πολυ καιρο ακομη. Μονο στο μπαμ κ σε αλλαγη νομισματος θα γινει της κακομοιρας, γρηγορα, αστραπιαια, λογω πληθωρισμου.

    Μην ξανακουσω περι Δημοκρατικα εκλεγμενοι κ τις συνωνυμες καραμελες, θυμιζω Δημοκρατια δεν ειναι κυβερνηση με 2.100 εκατομ ψηφους σε συνολο λαου 10,5 εκατομ. Στην  καλπη θα παμε ολοι, οχι στο παλιο με εκπροσωπους νυν, δεν αφηνουμε τα 2.100 να κυβερνανε τα υπολοιπα 8.000.

    Επρεπε να το γραψω κοντα στις επικειμενες εκλογες. Ποιος σας ειπε οτι δεν θα ξαναγραψω; Παρ'ολο που δεν εχω οικονομικα συμφεροντα  ή περουσιακα στην Ελλαδα, μα κανενα, θα συνεχισω ακαθεκτα εναντια στους βρυκολακες ξεσκιστες.

    Ο Πουτιν μιλησε στην Δουμα για απωλεια Εθνικης Κυριαρχιας στην Ελλαδα. Οχι εγω.

    Εγω δεν γνωριζω τιποτα, δεν γνωριζω καν αν ειναι η αληθεια. Αντιθετα, λεω οτι ο Πουτιν ειναι ψευτης, διοτι δεν γνωριζω κανεναν Ελληνα πολιτικο που να ηταν /ειναι προδοτης. Εγω δεν εχω την αισθηση οτι ζω σε μια χωρα σκλαβωμενη, αντιθετως, θα ελεγα οτι ζω σε εναν πολιτικο παραδεισο μιας ελευθερης χωρας, που λεγεται Ελλαδα.

    ''Δυστυχώς για πολλές ευρωπαϊκές χώρες ανεξαρτησία και εθνική υπερηφάνεια είναι ξεχασμένες έννοιες και πολυτέλεια. Εχουν παραχωρήσει την εθνικής κυραρχία τους στους ξένους, έστω και αν αυτό αντιβαίνει στα συμφέροντά τους (σ.σ.: εδώ φωτογραφίζει την Ελλάδα και όχι μόνο, φυσικά).Αυτό είναι κάτι που δεν θα συμβεί στην Ρωσία. Για την Ρωσία, όμως η πραγματική ανεξαρτησία είναι μια απαραίτητη συνθηκη ύπαρξης.''

    Μα ποσο περισσοτερο λαικιστης θα μπορουσε να ειναι καποιος κατηγορωντας την ΝΔ οτι ψηφισε ολα τα νομοσχεδια του Συριζα περι λαθρομεταναστευσης. Πως να  παει μπροστα τουτη η ερμη Πατριδα με τοσους λαικιστες!


    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 17g55v
    favlos
    favlos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 5050
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από favlos 01/10/16, 08:30 pm





    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από takis.venetos 02/10/16, 02:57 am

    takis.venetos έγραψε:
    takis.venetos έγραψε:
    takis.venetos έγραψε:Ευρισκομαστε σε πολιτικο κ χρηματιστηριακο φορουμ, εκφραζοντας ελευθερα την αποψη μας, ειναι ή δεν ειναι ετσι;

    Δεν απευθυνομαι προσωπικα σε κανεναν, αφου ολοι καλυπτονται πισω απο ψευδονυμα κ , απο την στιγμη μαλιστα που ειναι εγγεγραμμενα καμια 350ρια ατομα κ κανενας δεν γραφει, πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.

    Εγω θα συνεχισω να γραφω κ θα γραφω εκφραζοντας την πολιτκη μου αποψη για τους πολιτικους που εζησα κ ζω στο πετσι μου, καιγοντας μου την επιδερμιδα κ οχι μονο (μεταφορικως) , με υδροχλωρικο οξυ τα 40 μου τουλαχιστον χρονια.

    Πριν 20 χρονια περιπου αρχισα με το Χ.Α. Σημερα θεωρω οτι ειμαι ενας καλος εμπορος. Στα επομενα 20 που θα ειμαι 72 και, αν ζω και τα εχω στα καλα μου και την βιολογικη δυναμη φυσικα, θα ειμαι ενας πολυ καλος εμπορος αυλων αξιων. Παρα πολυ καλος, βεβαια στα 92 μου....

    Τοτε, λοιπον, τι ημουνα παρα μια απλη μαριδα. Ετσι δεν ειναι; Σημερα, ονομαζω εγω τους σημερινους νεους μαριδα κ συνδεστε το πολιτικως με αυτο που λενε οι πολιτικοι για εμας τον λαο. Μας αποκαλουν προβατα ή οχι;

    Προβατα κοιμισμενα ειμαστε αποδεδειγμενα για οσο εξακολουθουμε να ζουμε στον κοσμο της αποχαυνωσης σαν πολιτες της Ελλαδας, τουτης της Πατριδας. Αδρανεις διοτι ενω μας λεηλατουν κανεις δεν γραφει, σαν αμυνωμενος εστω χρησιμοποιωντας την διαδικτυακη πενα του εναντια στους λυκους - επιδρομεις.

    Ειναι ολοι εκεινοι που λυμαινονται την Πατριδα χρονια τωρα . Οικογενειες κ γονοι μετα των αυλικων τους αλλα σε ρολο μαριονετας, σε αγαστη συνεργασια με τις ορεξεις των ξενων συμφεροντων, κατεστρεψαν την Ελλαδα αρπαζοντας τον πλουτο της, καταληστευοντας τον μοχθο του Ελληνα, προς τι αλλο παρα την προσωπικη τους εξελιξη, αναρριχηση στην εξουσια, αυξηση του τραπεζικου τους λογαριασμου παρανομως μεσα απο την πολιτικη.

    Οι λυκοι ειναι πασιγνωστοι, με ονομα κ επιθετο. Με πλουσιο εργο καταγεγραμμενο , με την σειρα απο την πτωση της χουντας κ μετα, Καραμανλη, Παπανδρεου, Μητσοτακη με τον αυλικο Φλωρακη, Σημιτη κ τα τελευταια χρονια οι υιοι αυτων στυγνοτεροι απο τους προγονους τους. Αυλικοι, μερικα ονοματα οπως Κεφαλογιαννη, Λαλιωτη, κ.οκ.. Ολοι τους ειναι φρεσκοι στην μνημη μας κ σαν αποτελεσμα που καθορισε την συνεχεια της ζωη μας κ , οχι κατα γερο Μητσοτακη σε 10 χρονια θα εχει ξεχαστει/ουν , κλιση σε ολους τους χρονους. Ολοι τους πρεπει να πανε στην ανεξαρτητη δικαιοσυνη, ολοι τους πρεπει να πανε φυλακη αφου ειναι , εκ των πραγματων υπαιτειοι. Ηταν διαχειριστες κ δεν εξαιρουνται των νομων.

    Να σταματησει επιτελους η ανοησια, ο λαος θα τους στειλει στο σπιτι του. Σπιτι τους, ελευθεροι κ ζαμπλουτοι και εμεις στην οδυνη δεν γινεται.  Στην ανεξαρτητη δικαιοσυνη κ στην φυλακη, διοτι κατεστρεψαν μια χωρα, εναν ολοκληρο λαο εκ του δολου. Οχι θεωρητικως, αλλα εκ των δεδομενων.

    Ανθρωποι υπαρχουν, λυσεις υπαρχουν για την μακροχρονια αντιστροφη που θα ελεγα με χρηματιστηριακο ορο, αλλα ΟΧΙ ολοι οι προηγουμενοι κ νυν . Κ εγω δεν θα τους στηριζω κ χειροκροτω, διοτι σημαινει οτι αποδεχομαι την σαπιλα τους, την ιδιοτελεια τους,  την υποκρισια τους, την ψευτια τους αφου αλλα λενε αλλα κανουν κ τελευταια θρασυτατα λενε οτι θα ειναι οι συνεχιστες των μνημονιων. Δηλαδη, την συνεχεια μεχρι σταχτης της πυρκαγιας που οι ιδιοι βαλανε στο σπιτι μας.

    Δεν θα στηριξω τις εγκαθετες μαριονετες που πανε να μας κατσουν στο σβερκο μας ξανα. Οσο κ οπου μπορω θα γραφω. Να το κανετε ολοι σας, οχι σιωπηλοι, ακομη κ στην καλπη δηλωστε οτι ολοι οι προηγουμενοι κ νυν προεδροι (ουτε καν αρχηγοι, ποσο μαλιστα ηγετες για να μην τα μπερδευουμε δηλαδη) ειναι βουτηγμενοι στην σαπιλα. Ολοι μας το γνωριζουμε, ολοι μας τα διαβαζουμε, ολοι μας ζουμε τις επιπτωσεις των προηγουμενων πολιτικων κομματων σαν κυβερνησεις με την φυσικα πανηλιθια επιλογης μας.

    Λαθη μοιραια. Απωλεια Πατριδας, οδυνη στην οικογενεια μας, χρεος εκ του δολου απο αυτους κ το συναφι τους φορτωμενο σε εμας κ στα παιδια μας. Ε ΟΧΙ.  Θα συνεχισω με την γραφη κ την φωνη μου εναντια τους. Δεν θα τους αβανταρω με την σιωπη μου να συνεχισουν μεχρι την σταχτη την κατ'εντολην προδοσια τους.

    Σας δινετε ο χωρος κ η ευκαιρια να γραψετε κ εσεις. Βιωνετε στο πετσι σας την λαιλαπα κ εσεις τιποτα. Τι διαολο εχετε παθει; Αν δεν ειστε προβατα θα ειστε ή μεγαλοκαρχαριες ή μαριδεοι που ψαχνετε κανα τιπ για να τα κονομησετε. Γιατι απο αυτο, αν δεν γνωριζετε κ δεν συμμετεχετε στην καθημερινη μαχη των αγορων, ξεχαστε το. Πλαναστε οικτρα. 1996-1999 κ 2003-2007 κ 2012 - 2014 γιοκ. Κυριαρχο θα ειναι το ΣΟΡΤ για πολυ καιρο ακομη. Μονο στο μπαμ κ σε αλλαγη νομισματος θα γινει της κακομοιρας, γρηγορα, αστραπιαια, λογω πληθωρισμου.

    Μην ξανακουσω περι Δημοκρατικα εκλεγμενοι κ τις συνωνυμες καραμελες, θυμιζω Δημοκρατια δεν ειναι κυβερνηση με 2.100 εκατομ ψηφους σε συνολο λαου 10,5 εκατομ. Στην  καλπη θα παμε ολοι, οχι στο παλιο με εκπροσωπους νυν, δεν αφηνουμε τα 2.100 να κυβερνανε τα υπολοιπα 8.000.

    Επρεπε να το γραψω κοντα στις επικειμενες εκλογες. Ποιος σας ειπε οτι δεν θα ξαναγραψω; Παρ'ολο που δεν εχω οικονομικα συμφεροντα  ή περουσιακα στην Ελλαδα, μα κανενα, θα συνεχισω ακαθεκτα εναντια στους βρυκολακες ξεσκιστες.

    Ο Πουτιν μιλησε στην Δουμα για απωλεια Εθνικης Κυριαρχιας στην Ελλαδα. Οχι εγω.

    Εγω δεν γνωριζω τιποτα, δεν γνωριζω καν αν ειναι η αληθεια. Αντιθετα, λεω οτι ο Πουτιν ειναι ψευτης, διοτι δεν γνωριζω κανεναν Ελληνα πολιτικο που να ηταν /ειναι προδοτης. Εγω δεν εχω την αισθηση οτι ζω σε μια χωρα σκλαβωμενη, αντιθετως, θα ελεγα οτι ζω σε εναν πολιτικο παραδεισο μιας ελευθερης χωρας, που λεγεται Ελλαδα.

    ''Δυστυχώς για πολλές ευρωπαϊκές χώρες ανεξαρτησία και εθνική υπερηφάνεια είναι ξεχασμένες έννοιες και πολυτέλεια. Εχουν παραχωρήσει την εθνικής κυραρχία τους στους ξένους, έστω και αν αυτό αντιβαίνει στα συμφέροντά τους (σ.σ.: εδώ φωτογραφίζει την Ελλάδα και όχι μόνο, φυσικά).Αυτό είναι κάτι που δεν θα συμβεί στην Ρωσία. Για την Ρωσία, όμως η πραγματική ανεξαρτησία είναι μια απαραίτητη συνθηκη ύπαρξης.''

    Μα ποσο περισσοτερο λαικιστης θα μπορουσε να ειναι καποιος κατηγορωντας την ΝΔ οτι ψηφισε ολα τα νομοσχεδια του Συριζα περι λαθρομεταναστευσης. Πως να  παει μπροστα τουτη η ερμη Πατριδα με τοσους λαικιστες!


    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 17g55v

    από takis.venetos Την / Το 19/09/16, 10:19 am
    takis.venetos έγραψε:Μητσοτακης η Δρακουλιαρα επομενη ΄΄ξεσκιστρα'' σας εγκαθετη μαριονετα, δηλωσε:

    1) Ρημαγμενη χωρα η Ελλαδα. 

    Αντε καλε .....αληθεια; Ναι ναι γνωριζω:

    Το κομμα σου, η οικογενεια σου παιζατε μακρια γαιδουρα..οταν ρημαζοταν.
    Παιζατε ...με τα Ζημενο - γκατζετς.
    Κανατε Μπους -σο - τραπεζια ...με ρακι κ ξερο-τηγανα...προωθωντας τις διεθνεις ...προσωπικες σας σχεσεις.
    Συμμετοχη σε κλειστες λεσχες; ...απαπα - παπα....ουδεμιαν.
    Οικογενειακως μονιμως-κηφηνο - μπανια ... ( αεργοι)..απαπα - παπα...ο ηλιος προκαλει ρυτιδες κ θα χαλασω την Δρακολο-φατσα μου.

    2) Δεν αντεχει αλλο τον Τσιπρα.

    Πω πω πω!!! Τι σοκ - καριστικο νεο ειναι αυτο; Εισαι μεγαλος - πολυ μεγαλος - μου εφερες τουμπα την πνευματικη μου καταπτωση. 

    3) Θα καταργησουμε τον νομο Παππα. 

    Μονο βρε Κουου-λη; Ολους κ ολα. Τα παντα ΟΛΑ. Μονο εσενα θελουμε αρχηγο - εκει ψηλα - που θα ειναι κ ο μπαμπας σε λιγο καιρο. Για αυτο φωναξε τον '' Παππα'' ..Κυριε ελεησον.

    Εσενα ΜΟΝΟ Δρακουουλ - Αρχηγε.

     
    Μεγενθύνετε αυτή την εικόνα
    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 21kgnmh

    Κ. Μητσοτακη-ς, η επομενη Δρακουλιαρα ''ξεσκιστρα'' σας, εγκαθετη μαριονετα απο ΔΕΘ.

    ''ειμαστε (Αν) αξιοπιστοι κ (Α) - φερεγγυοι. Δεσμευομαστε να υλοποιησουμε οτι ζητα το 3ο μνημονιο''


    Οτιδηποτε απορρεει απο τις σελιδες του σαν συμφωνια.


    ΜΟΥΓΓΑ στα σημαντικα θεματα. 


    Αγορι μου, εσενα θελουμε εμεις του κουτοχορτου κ της αδρανειας, δεν υπαρχει αλλος καλυτερος οβριος απο σενα.
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΙ - ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ (ΤΟ ΣΑΝΟ) - ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ''Τα γραπτά σας στερούνται επιχειρημάτων ουσιαστικής κατηγορίας και δεν ασκούν τίποτα άλλο παρά μικροπολιτική. ''

    Δημοσίευση από takis.venetos 02/10/16, 03:23 am

    takis.venetos έγραψε:
    takis.venetos έγραψε:
    takis.venetos έγραψε:
    takis.venetos έγραψε:Ευρισκομαστε σε πολιτικο κ χρηματιστηριακο φορουμ, εκφραζοντας ελευθερα την αποψη μας, ειναι ή δεν ειναι ετσι;

    Δεν απευθυνομαι προσωπικα σε κανεναν, αφου ολοι καλυπτονται πισω απο ψευδονυμα κ , απο την στιγμη μαλιστα που ειναι εγγεγραμμενα καμια 350ρια ατομα κ κανενας δεν γραφει, πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.

    Εγω θα συνεχισω να γραφω κ θα γραφω εκφραζοντας την πολιτκη μου αποψη για τους πολιτικους που εζησα κ ζω στο πετσι μου, καιγοντας μου την επιδερμιδα κ οχι μονο (μεταφορικως) , με υδροχλωρικο οξυ τα 40 μου τουλαχιστον χρονια.

    Πριν 20 χρονια περιπου αρχισα με το Χ.Α. Σημερα θεωρω οτι ειμαι ενας καλος εμπορος. Στα επομενα 20 που θα ειμαι 72 και, αν ζω και τα εχω στα καλα μου και την βιολογικη δυναμη φυσικα, θα ειμαι ενας πολυ καλος εμπορος αυλων αξιων. Παρα πολυ καλος, βεβαια στα 92 μου....

    Τοτε, λοιπον, τι ημουνα παρα μια απλη μαριδα. Ετσι δεν ειναι; Σημερα, ονομαζω εγω τους σημερινους νεους μαριδα κ συνδεστε το πολιτικως με αυτο που λενε οι πολιτικοι για εμας τον λαο. Μας αποκαλουν προβατα ή οχι;

    Προβατα κοιμισμενα ειμαστε αποδεδειγμενα για οσο εξακολουθουμε να ζουμε στον κοσμο της αποχαυνωσης σαν πολιτες της Ελλαδας, τουτης της Πατριδας. Αδρανεις διοτι ενω μας λεηλατουν κανεις δεν γραφει, σαν αμυνωμενος εστω χρησιμοποιωντας την διαδικτυακη πενα του εναντια στους λυκους - επιδρομεις.

    Ειναι ολοι εκεινοι που λυμαινονται την Πατριδα χρονια τωρα . Οικογενειες κ γονοι μετα των αυλικων τους αλλα σε ρολο μαριονετας, σε αγαστη συνεργασια με τις ορεξεις των ξενων συμφεροντων, κατεστρεψαν την Ελλαδα αρπαζοντας τον πλουτο της, καταληστευοντας τον μοχθο του Ελληνα, προς τι αλλο παρα την προσωπικη τους εξελιξη, αναρριχηση στην εξουσια, αυξηση του τραπεζικου τους λογαριασμου παρανομως μεσα απο την πολιτικη.

    Οι λυκοι ειναι πασιγνωστοι, με ονομα κ επιθετο. Με πλουσιο εργο καταγεγραμμενο , με την σειρα απο την πτωση της χουντας κ μετα, Καραμανλη, Παπανδρεου, Μητσοτακη με τον αυλικο Φλωρακη, Σημιτη κ τα τελευταια χρονια οι υιοι αυτων στυγνοτεροι απο τους προγονους τους. Αυλικοι, μερικα ονοματα οπως Κεφαλογιαννη, Λαλιωτη, κ.οκ.. Ολοι τους ειναι φρεσκοι στην μνημη μας κ σαν αποτελεσμα που καθορισε την συνεχεια της ζωη μας κ , οχι κατα γερο Μητσοτακη σε 10 χρονια θα εχει ξεχαστει/ουν , κλιση σε ολους τους χρονους. Ολοι τους πρεπει να πανε στην ανεξαρτητη δικαιοσυνη, ολοι τους πρεπει να πανε φυλακη αφου ειναι , εκ των πραγματων υπαιτειοι. Ηταν διαχειριστες κ δεν εξαιρουνται των νομων.

    Να σταματησει επιτελους η ανοησια, ο λαος θα τους στειλει στο σπιτι του. Σπιτι τους, ελευθεροι κ ζαμπλουτοι και εμεις στην οδυνη δεν γινεται.  Στην ανεξαρτητη δικαιοσυνη κ στην φυλακη, διοτι κατεστρεψαν μια χωρα, εναν ολοκληρο λαο εκ του δολου. Οχι θεωρητικως, αλλα εκ των δεδομενων.

    Ανθρωποι υπαρχουν, λυσεις υπαρχουν για την μακροχρονια αντιστροφη που θα ελεγα με χρηματιστηριακο ορο, αλλα ΟΧΙ ολοι οι προηγουμενοι κ νυν . Κ εγω δεν θα τους στηριζω κ χειροκροτω, διοτι σημαινει οτι αποδεχομαι την σαπιλα τους, την ιδιοτελεια τους,  την υποκρισια τους, την ψευτια τους αφου αλλα λενε αλλα κανουν κ τελευταια θρασυτατα λενε οτι θα ειναι οι συνεχιστες των μνημονιων. Δηλαδη, την συνεχεια μεχρι σταχτης της πυρκαγιας που οι ιδιοι βαλανε στο σπιτι μας.

    Δεν θα στηριξω τις εγκαθετες μαριονετες που πανε να μας κατσουν στο σβερκο μας ξανα. Οσο κ οπου μπορω θα γραφω. Να το κανετε ολοι σας, οχι σιωπηλοι, ακομη κ στην καλπη δηλωστε οτι ολοι οι προηγουμενοι κ νυν προεδροι (ουτε καν αρχηγοι, ποσο μαλιστα ηγετες για να μην τα μπερδευουμε δηλαδη) ειναι βουτηγμενοι στην σαπιλα. Ολοι μας το γνωριζουμε, ολοι μας τα διαβαζουμε, ολοι μας ζουμε τις επιπτωσεις των προηγουμενων πολιτικων κομματων σαν κυβερνησεις με την φυσικα πανηλιθια επιλογης μας.

    Λαθη μοιραια. Απωλεια Πατριδας, οδυνη στην οικογενεια μας, χρεος εκ του δολου απο αυτους κ το συναφι τους φορτωμενο σε εμας κ στα παιδια μας. Ε ΟΧΙ.  Θα συνεχισω με την γραφη κ την φωνη μου εναντια τους. Δεν θα τους αβανταρω με την σιωπη μου να συνεχισουν μεχρι την σταχτη την κατ'εντολην προδοσια τους.

    Σας δινετε ο χωρος κ η ευκαιρια να γραψετε κ εσεις. Βιωνετε στο πετσι σας την λαιλαπα κ εσεις τιποτα. Τι διαολο εχετε παθει; Αν δεν ειστε προβατα θα ειστε ή μεγαλοκαρχαριες ή μαριδεοι που ψαχνετε κανα τιπ για να τα κονομησετε. Γιατι απο αυτο, αν δεν γνωριζετε κ δεν συμμετεχετε στην καθημερινη μαχη των αγορων, ξεχαστε το. Πλαναστε οικτρα. 1996-1999 κ 2003-2007 κ 2012 - 2014 γιοκ. Κυριαρχο θα ειναι το ΣΟΡΤ για πολυ καιρο ακομη. Μονο στο μπαμ κ σε αλλαγη νομισματος θα γινει της κακομοιρας, γρηγορα, αστραπιαια, λογω πληθωρισμου.

    Μην ξανακουσω περι Δημοκρατικα εκλεγμενοι κ τις συνωνυμες καραμελες, θυμιζω Δημοκρατια δεν ειναι κυβερνηση με 2.100 εκατομ ψηφους σε συνολο λαου 10,5 εκατομ. Στην  καλπη θα παμε ολοι, οχι στο παλιο με εκπροσωπους νυν, δεν αφηνουμε τα 2.100 να κυβερνανε τα υπολοιπα 8.000.

    Επρεπε να το γραψω κοντα στις επικειμενες εκλογες. Ποιος σας ειπε οτι δεν θα ξαναγραψω; Παρ'ολο που δεν εχω οικονομικα συμφεροντα  ή περουσιακα στην Ελλαδα, μα κανενα, θα συνεχισω ακαθεκτα εναντια στους βρυκολακες ξεσκιστες.

    Ο Πουτιν μιλησε στην Δουμα για απωλεια Εθνικης Κυριαρχιας στην Ελλαδα. Οχι εγω.

    Εγω δεν γνωριζω τιποτα, δεν γνωριζω καν αν ειναι η αληθεια. Αντιθετα, λεω οτι ο Πουτιν ειναι ψευτης, διοτι δεν γνωριζω κανεναν Ελληνα πολιτικο που να ηταν /ειναι προδοτης. Εγω δεν εχω την αισθηση οτι ζω σε μια χωρα σκλαβωμενη, αντιθετως, θα ελεγα οτι ζω σε εναν πολιτικο παραδεισο μιας ελευθερης χωρας, που λεγεται Ελλαδα.

    ''Δυστυχώς για πολλές ευρωπαϊκές χώρες ανεξαρτησία και εθνική υπερηφάνεια είναι ξεχασμένες έννοιες και πολυτέλεια. Εχουν παραχωρήσει την εθνικής κυραρχία τους στους ξένους, έστω και αν αυτό αντιβαίνει στα συμφέροντά τους (σ.σ.: εδώ φωτογραφίζει την Ελλάδα και όχι μόνο, φυσικά).Αυτό είναι κάτι που δεν θα συμβεί στην Ρωσία. Για την Ρωσία, όμως η πραγματική ανεξαρτησία είναι μια απαραίτητη συνθηκη ύπαρξης.''

    Μα ποσο περισσοτερο λαικιστης θα μπορουσε να ειναι καποιος κατηγορωντας την ΝΔ οτι ψηφισε ολα τα νομοσχεδια του Συριζα περι λαθρομεταναστευσης. Πως να  παει μπροστα τουτη η ερμη Πατριδα με τοσους λαικιστες!


    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 17g55v

    από takis.venetos Την / Το 19/09/16, 10:19 am
    takis.venetos έγραψε:Μητσοτακης η Δρακουλιαρα επομενη ΄΄ξεσκιστρα'' σας εγκαθετη μαριονετα, δηλωσε:

    1) Ρημαγμενη χωρα η Ελλαδα. 

    Αντε καλε .....αληθεια; Ναι ναι γνωριζω:

    Το κομμα σου, η οικογενεια σου παιζατε μακρια γαιδουρα..οταν ρημαζοταν.
    Παιζατε ...με τα Ζημενο - γκατζετς.
    Κανατε Μπους -σο - τραπεζια ...με ρακι κ ξερο-τηγανα...προωθωντας τις διεθνεις ...προσωπικες σας σχεσεις.
    Συμμετοχη σε κλειστες λεσχες; ...απαπα - παπα....ουδεμιαν.
    Οικογενειακως μονιμως-κηφηνο - μπανια ... ( αεργοι)..απαπα - παπα...ο ηλιος προκαλει ρυτιδες κ θα χαλασω την Δρακολο-φατσα μου.

    2) Δεν αντεχει αλλο τον Τσιπρα.

    Πω πω πω!!! Τι σοκ - καριστικο νεο ειναι αυτο; Εισαι μεγαλος - πολυ μεγαλος - μου εφερες τουμπα την πνευματικη μου καταπτωση. 

    3) Θα καταργησουμε τον νομο Παππα. 

    Μονο βρε Κουου-λη; Ολους κ ολα. Τα παντα ΟΛΑ. Μονο εσενα θελουμε αρχηγο - εκει ψηλα - που θα ειναι κ ο μπαμπας σε λιγο καιρο. Για αυτο φωναξε τον '' Παππα'' ..Κυριε ελεησον.

    Εσενα ΜΟΝΟ Δρακουουλ - Αρχηγε.

     
    Μεγενθύνετε αυτή την εικόνα
    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 21kgnmh

    Κ. Μητσοτακη-ς, η επομενη Δρακουλιαρα ''ξεσκιστρα'' σας, εγκαθετη μαριονετα απο ΔΕΘ.

    ''ειμαστε (Αν) αξιοπιστοι κ (Α) - φερεγγυοι. Δεσμευομαστε να υλοποιησουμε οτι ζητα το 3ο μνημονιο''


    Οτιδηποτε απορρεει απο τις σελιδες του σαν συμφωνια.


    ΜΟΥΓΓΑ στα σημαντικα θεματα. 


    Αγορι μου, εσενα θελουμε εμεις του κουτοχορτου κ της αδρανειας, δεν υπαρχει αλλος καλυτερος οβριος απο σενα.


    Η χθεσινή κατάθεση της διευθύντριας του εποπτικού μηχανισμού της Τράπεζας της Ελλάδος, Σταυρούλας Παπαγιαννίδου, στην Εξεταστική Επιτροπή της Βουλής, με σκοπό τον έλεγχο των όρων δανεισμού των επιχειρήσεων Τύπου και των πολιτικών κομμάτων από τις τράπεζες, υπήρξε αποκαλυπτική.
    Όσον αφορά το δάνειο  του «Κήρυκα» Χανίων, όπου εμφανίζεται η οικογένεια Μητσοτάκη, η κα Παπαγιαννίδου δήλωσε πως «αν αυτό κατέληξε σε ζημία για την τράπεζα, τότε σίγουρα αυτό υπολογίσθηκε στις αντίστοιχες προβλέψεις», ύστερα από ερώτηση βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Νεκτάριου Σαντορινιού. Πρόσθεσε επίσης ότι  «Η τράπεζα πρέπει να λαμβάνει συγκεκριμένα κριτήρια. Για μας, έπειτα από 90 ημέρες τα δάνεια καθίστανται μη εξυπηρετούμενα», καθώς «Εμείς εποπτικά δεν αναγνωρίζουμε το δάνειο ως στοιχείο δανειακού χαρτοφυλακίου. Δεν μπορεί ένα δάνειο που δεν αποπληρώνεται επί τόσο καιρό να το λαμβάνουμε υπόψη. Είναι σαφέστατα ζημία για την τράπεζα. Πληρώθηκε από τον μέτοχο (της τράπεζας)».
    Στο σημείο αυτό ο Ν. Σαντορινιός τόνισε ότι  «Έχει πληρωθεί από τον μέτοχο, άρα μπήκε στην ανακεφαλαιοποίηση και επομένως πλήρωσε ο ελληνικός λαός», με τη μάρτυρα να απαντά «Βεβαίως». Για άλλη μια φορά οι έλληνες φορολογούμενοι πλήρωσαν τα δάνεια άλλων…
    favlos
    favlos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 5050
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από favlos 02/10/16, 01:17 pm

    Αλλοιώνεται το πολίτευμα μας
    02 Οκτωβρίου 2016, 01:00

    Του Σάκη Μουμτζή
    http://www.liberal.gr/forum/sxoliasmos_arthron/2016/Alloionetai_to_politeuma_mas.html

    yg


    favlos
    Μέλος
    #1
    02 Οκτωβρίου 2016, 01:04

    έτσι είναι,εδώ πλέον μιλάμε για προσπάθεια τάχιστης εκτροπής σε άλλες καταστάσεις,προς το παρόν έχουμε την Ευρώπη αλλά ως πότε ?

    8
    Μου αρέσει Μου αρέσει
    8 επισκέπτες

    yg2

    Το θέμα είναι πλέον πολύ σοβαρό,δεν πρόκειται για μια αλλαγή του ενός με τον άλλο,δηλαδή ΝΔ με ΠΑΣΟΚ κ ΠΑΣΟΚ με ΝΔ,πρόκειται για προσπάθεια αλλοίωσης του πολιτεύματος
    favlos
    favlos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 5050
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από favlos 02/10/16, 01:22 pm

    Σαρωτική υπεροχή της ΝΔ σε δημοσκόπηση της «Αυγής»

    http://www.liberal.gr/arthro/82177/politiki/2016/i-nd-katalliloteri-kubernisi-apo-ton-syriza-sumfona-me-dimoskopisi-tis-isonaugissin--.html

    υγ

    favlos
    Μέλος
    #1
    02 Οκτωβρίου 2016, 11:25

    Εντυπωσιακό που το δημοσιεύει η ΑΥΓΗ αλλά να είμαστε και επιφυλακτικοί

    Υπάρχουν και άλλες αναγνώσεις,ο τακτικισμός από την πλευρά του συριζα με σκοπό την συσπείρωση είναι μία,υπάρχουν κ άλλες

    2
    Μου αρέσει Μου αρέσει
    2 επισκέπτες

    υγ
    άλλες περιπτώσεις τακτικισμού είναι ο ανασχηματισμός,οι ομάδες και οι φράξιες που εκφράζονται μέσα από την ΑΥΓΗ κλπ
    Θλιβερό σήμερα που έχουμε 2016 να μιλάμε για τακτικισμούς αριστερών σχηματισμών που έχουν θαφτεί παντού στον κόσμο
    georgepag
    georgepag


    Αριθμός μηνυμάτων : 317
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2013
    Ηλικία : 58
    Τόπος : Χανιά

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από georgepag 03/10/16, 02:39 pm

    http://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1454192/mytilhnaios-agora-81000-metohon-apo-efagg.html

    Αγορά 81.000 μετοχών από Ευάγγ. Μυτιληναίο sheepsheep sheepsheep sheepsheep
    Τι μου θυμίζει; Τι μου θυμίζει;
    Καλού κακού του έχωσα ενα συμβολαιάκι
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από takis.venetos 03/10/16, 08:39 pm

    georgepag έγραψε:http://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1454192/mytilhnaios-agora-81000-metohon-apo-efagg.html

    Αγορά 81.000 μετοχών από Ευάγγ. Μυτιληναίο    sheepsheep sheepsheep sheepsheep
    Τι μου θυμίζει; Τι μου θυμίζει;
    Καλού κακού του έχωσα ενα συμβολαιάκι

    Smile  το χασματακι να θυμηθεις, βλεπε διαγραμμα
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty ΖΗΤΩ Η ΝΔ - ΖΗΤΩ ΟΙ ΕΝΑΡΕΤΟΙ ΤΗΣ ΝΔ , ΖΗΤΩ

    Δημοσίευση από takis.venetos 03/10/16, 10:14 pm

    ΝΔ: Ο ελληνικός λαός πληρώνει ακριβά τις καταστροφικές επιλογές του Τσίπρα
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty ΖΗΤΩ Η ΝΔ - ΖΗΤΩ ΟΙ ΕΝΑΡΕΤΟΙ ΤΗΣ ΝΔ, ΖΗΤΩ

    Δημοσίευση από takis.venetos 03/10/16, 10:21 pm

    Απίστευτη καταγγελία Ανδρέα Ψυχάρη για «επαφές βουλευτών της ΝΔ με την διαπλοκή»!






    Μια εξαιρετικά σοβαρή καταγγελία με την υπογραφή του κάνει από το χθεσινό κυριακάτικο «ΒΗΜΑ» ο Ανδρέας Ψυχάρης..............................................................




    http://bankingnews.gr/bankingnews-questions-and-answers1/%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CE%AE%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%82/item/274004-%CE%B1%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%CE%B1-%CF%88%CF%85%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%C2%AB%CE%B5%CF%80%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BD%CE%B4-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%AE%C2%BB.html
    favlos
    favlos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 5050
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από favlos 03/10/16, 11:14 pm

    Triantafyllos Katsarelis Σε ένα σαλόνι αυτοκινήτου εκείνη την εποχή συναντιούνται ένας δυτικός και ένας ανατολικός. Λέει ο μπεεμβιστας: "Σε κάθε αυτοκίνητο, που βγαίνει από την παραγωγή βάζουμε μέσα μια γάτα και κλείνουμε καλά τα τζάμια. Εάν το πρωί η γάτα έχει σκάσει από ασφυξία, περνάει τον έλεγχο στεγανότητας.
    Δεν μου αρέσει · Απάντηση · 1 · 7 λεπτά · Τροποποιήθηκε

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 1937371_104726226586855_8329684122845033078_n
    Triantafyllos Katsarelis Απάντάει και ο τραμπαντίστας: " Κι' εμείς το ίδιο κάνουμε! Εάν το πρωί η γάτα είναι ακόμη μέσα, περνάει τον έλεγχο στεγανότητας.
    Δεν μου αρέσει · Απάντηση · 2 · 9 λεπτά

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 11986591_10207888698364098_6788006710278300936_n
    Nikolaos Oikonomopoulos Ρουμανία του Τσαουσέσκου,ερώτηση Ρουμάνου σε άλλον Ρουμάνο πριν την αγορά αμαξιού: Τι χρώμα περιμένεις στη λίστα να πάρεις ? (μάρκα δεν ρωτάει,dacia η μόνη επιλογή)
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 1 · 4 λεπτά

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 1937371_104726226586855_8329684122845033078_n
    Triantafyllos Katsarelis Είσε πολύ κακός σύντροφε.
    Δεν μου αρέσει · Απάντηση · 1 · 3 λεπτά

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 11986591_10207888698364098_6788006710278300936_n
    Nikolaos Oikonomopoulos νοσταλγώ τις καλές εποχές του κομμουνισμού Wink
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 1 · 1 λεπτό
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΓΚΟΣ - ΤΕΛΟΣ

    Δημοσίευση από takis.venetos 04/10/16, 02:48 am

    Αντε παλι στο κοκκινο


    1) 
    Η αποτυχία ξανά στον ορίζοντα – Δεν δίνει πράσινο φως για την βιωσιμότητα του χρέους το ΔΝΤ, εξυφαίνεται 4ο μνημόνιο το 2018


    2) Αφορα ΟΠΑΠ 

    SUPEL LEAGUE: Απρόσμενη εξέλιξη καθώς στα γραφεία της Λίγκας έφτασε έγγραφο από την εταιρία ALTER EGO για χορηγία...


    Πηγη: bankingnews  μετα τα μεσανυχτα
    avatar
    paiktakos


    Αριθμός μηνυμάτων : 170
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2013

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από paiktakos 04/10/16, 01:21 pm

    O ¨Ανεμος πάει καλά! Την ΓΕΒΚΑ πως την βλέπετε?
    takis.venetos
    takis.venetos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7054
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2013
    Ηλικία : 59
    Τόπος : Αγιος Νικολαος Κρητη

    Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών - Σελίδα 5 Empty Απ: Δημόσια συζήτηση για (Μοχλευμένο) Χρηματιστήριο Αθηνών

    Δημοσίευση από takis.venetos 04/10/16, 02:41 pm

    paiktakos έγραψε:O ¨Ανεμος πάει καλά! Την ΓΕΒΚΑ πως την βλέπετε?

    Αν την παρακολουθουσαμε πολυ ευχαριστως να εκφραζαμε την γνωμη μας.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 19/04/24, 10:16 am